Okolica

Ośrodek Rancho Drzecin położony jest na Pojezierzu Lubuskim, na pograniczu Puszczy Rzepińskiej i Doliny Odry.

W okolicy ośrodka, na Pojezierzu Lubuskim, znajduje się wiele pięknych miejsc oraz atrakcji turystycznych, wartych zobaczenia.

Park Narodowy "Ujście Warty"

I. Park Narodowy Ujścia Warty - Olbrzymi Rezerwat Ptaków

W odległości około 30 km od Rancho Drzecin znajduje się Park Narodowy Ujścia Warty, stanowiący największy w Polsce i jeden z największych w Europie rezerwatów ptaków. Na obszarze Parku występuje ponad 260 gatunków ptaków, z czego 170 gatunków ma tutaj tereny lęgowe. Pośród niezliczonych gatunków, wśród których najpopularniejsze to czaple, żurawie, perkozy, liczne odmiany kaczek i gęsi, na terenie parku można zaobserwować także całe grupy orłów bielików.

II. Twierdza Kostrzyn

W pobliskim Kostrzynie nad Odrą oraz w jego okolicy koniecznie trzeba obejrzeć Twierdzę Kostrzyn (Festung Küstrin) - potężny zespół fortyfikacji wzniesionych i użytkowanych pomiędzy XV a XX wiekiem. Pomimo, iż do dnia dzisiejszego zachowały się tylko części fortyfikacji, wraz z ruinami starego miasta stanowią niezapomnianą atrakcję turystyczną.

III. Łagów Lubuski

Atrakcyjną i obowiązkową do zwiedzenia miejscowością jest Łagów Lubuski, znany z organizowanych tu corocznie festiwali filmowych. Jest to przepiękne, turystyczne miasteczko, położone pomiędzy dwoma jeziorami, pośród których usytuowany jest średniowieczny zamek joannitów.

IV. Ośno Lubuskie

Niedaleko Rancho Drzecin położone jest średniowieczne miasteczko Ośno Lubuskie, w którym niemal całkowicie zachował się otaczający je mur z XIV wieku.

V. Fundacja Zielonej Doliny Odry i Warty.

Wiele ciekawych informacji o regionie znajdą Państwo także na stronie fundacji zielonej doliny odry i warty.

Fundacja Zielonej Doliny Odry i Warty

To tylko kilka najciekawszych propozycji turystycznych okolicy. Podczas Państwa pobytu na Rancho Drzecin, z przyjemnością przekażemy Państwu dalsze informacje o wartych zobaczenia, pobliskich miejscach i atrakcjach turystycznych.

Rancho Drzecin Rancho Drzecin Rancho Drzecion Rancho Drzecin